Fotowoltaika Dla Twojego Domu

Firma JKT Solar oferuje profesjonalne rozwiązania fotowoltaiczne przeznaczone dla prywatnych nieruchomości. Nasi specjaliści służą pomocą w całym procesie – od doboru odpowiedniej instalacji po montaż w wyznaczonym miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Gotowe Rozwiązania Dla Osób Prywatnych

Zachęcamy osoby prywatne do zapoznania się z indywidualnie do nich dobranymi kredytami preferencyjnymi na fotowoltaikę. Możliwość finansowania BNP Paribas na instalacje OZE. Oferta kierowana jest do osób prywatnych oraz rolników

Jak Przeciwdziałać Wzrostowi Cen?

Założenie paneli – owszem, jest inwestycją. Nasze instalacje zwracają się do 5 lat. 

Panele słoneczne zamieniają jednak darmową energię słoneczną w prąd elektryczny. W dalszej perspektywie czasowej – musi to więc oznaczać zysk. Sprowadzać się może do tańszego prądu w gniazdku, (oba przypadki – w sytuacji instalacji sieciowej ON-GRID). W przypadku instalacji OFF-GRID natomiast – stajemy się zupełnie niezależni od dostaw energii. Jak więc zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed nieuchronną i niestety ale nieuniknioną – podwyżką cen? Najwłaściwszym rozwiązaniem jest bez wątpienia inwestycja w panele fotowoltaiczne.

Fotowoltaika w domu - korzyści

Darmowe promienie słoneczne zamienione w energię elektryczną to najlepszy sposób na zredukowanie jego ceny do minimum. Odpowiednie dopasowanie mocy paneli fotowoltaicznych do rzeczywistego zapotrzebowania danego gospodarstwa domowego – z całą pewnością pozwoli na uniezależnienia się od zakładów energetycznych. Wartym podkreślenia jest również fakt, że energię można czerpać w taki sposób – przez cały rok, łącznie z miesiącami zimowymi, kiedy nasłonecznienie jest niewielkie. Niewykorzystaną energię można natomiast odprowadzić do sieci energetycznej, a potem pobrać ją w momencie większego zapotrzebowania na prąd. Odpowiednio dobrana moc instalacji daje optymalne korzyści użytkownik domu.

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego - koszt

Koszt instalacji fotowoltaicznej dla budynku jednorodzinnego może być różny. Głównymi czynnikami jakie wchodzą w grę w przypadku montażu instalacji fotowoltaicznej to rodzaj paneli, ich ilość oraz cały osprzęt jaki jest potrzebny, aby instalacja fotowoltaiczna była maksymalnie wydajna i odpowiednio dopasowana do wymagań klienta. Trzeba mieć, więc na względzie, że o ile początkowa inwestycja może wiązać się kosztami to w długim okresie wykorzystanie paneli fotowoltaicznych do generowania energii elektrycznej powinno zwrócić się z nawiązką.

Montaż paneli fotowoltaicznych w domu jednorodzinnym

Miejsce instalacji paneli fotowoltaicznych jest sugerowane przez naszych specjalistów i po konsultacji z klientem wybierana jest ostateczna lokalizacja gdzie powinny się one znaleźć, aby instalacja fotowoltaiczna dla domu była jak najbardziej wydajna i produkowała zadowalające ilości energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne montowane na dachu to najprostszy i najbardziej popularny wybór ze względu na oszczędność miejsca i wygodę. To w jaki sposób zostanie to wykonane zależy od powierzchni oraz kąta nachylenia dachu.

W przypadku kiedy nie ma możliwości wykonania instalacji na dachu dość często wybiera się montaż paneli fotowoltaicznych na specjalnych konstrukcjach. Przy instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego jest to coraz popularniejsze rozwiązanie – głownie ze względu na dodatkową ilość miejsca potrzebną na specjalne konstrukcje, na których takie panele są umieszczane.

Instalacja fotowoltaiczna dla domu - dofinansowanie

Koszty instalacji fotowoltaicznej mogą początkowo wydawać się duże. Jednak w Polsce można znaleźć szereg programów pomocowych, które w różny sposób rekompensują koszt inwestycji. Zarówno panele fotowoltaiczne jak i cała instalacja produkująca energię elektryczną może być objęta różnymi programami jak na przykład „Ulga termomodernizacyjna”, „Mój Prąd”. Do tego dochodzi szereg mniejszych programów w tym programy regionalne, które uczynią inwestycję w instalację fotowoltaiczną jeszcze bardziej opłacalną dla użytkownika końcowego. Wszystko to razem sprawia, że już wkrótce Twoje rachunki za prąd mogą się znacznie obniżyć.

Zamów konsultacje ze specjalistą

Nasi specjaliści chętnie pomogą w dobraniu optymalnego rozwiązania, doradzą w kwestiach technicznych jak i również objaśnią zagadnienia związane z rozliczaniem energii, możliwości dofinansowania i nie tylko.

Darmowy
audyt Fotowoltaiczny

Zamów zupełnie bezpłatny audyt fotowoltaiczny, dzięki któremu dowiesz się jaka moc instalacji odpowiada Twoim potrzebom, z jakiej formy finansowania możesz skorzystać oraz która konfiguracja mikro-elektrowni będzie dla Ciebie najlepsza. 

Masz dodatkowe pytania?