Montaż Instalacji Fotowoltaicznej

W elastyczny sposób dopasowujemy się do Twoich potrzeb. Zakładamy instalacje sieciowe, oraz w pełni niezależne. Dajemy Ci tym samym wybór między możliwością pobierania prądu z sieci publicznej (on-grid), z ewentualnością odsprzedawania jego nadwyżek do sieci, a wariantem autonomicznym (off-grid). Ponad to przeprowadzamy montaż instalacji fotowoltaicznych na dachu, jak i gruncie. W warunkach pandemii dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Oznacza to, że nasza grupa montażowa przyjeżdża na miejsce i zakłada baterie słoneczne bez potrzeby kontaktu z domownikami.

Prosty Proces Zamówienia, Instalacji I Dopełniania Formalności

W kompleksowy sposób realizujemy nie tylko usługę samego montażu paneli fotowoltaicznych, ale także i wszystkie formalności z tym związane. Żeby ułatwić sposób zamówienia i późniejszej instalacji przedstawiamy pokrótce cały proces.

·         Za pośrednictwem poczty elektronicznej podpiszemy umowę na montaż instalacji fotowoltaicznej i ustalimy jego termin

Cechuje nas:

Jak powinien wyglądać montaż instalacji fotowoltaicznych?

Przede wszystkim należy pamiętać, że montaż instalacji fotowoltaicznej powinien poprzedzić audyt i wycena przez profesjonalną firmę. Jeśli te etapy mamy już za sobą to możemy przejść do konkretów.  Sam montaż paneli fotowoltaicznych w JKT-Solar to maksymalnie 2 dni. Zależy to głównie od tego jak duża jest instalacja oraz gdzie jest ona montowana. W przypadku małych instalacji potrafimy ograniczyć czas montażu nawet do jednego dnia. Jeśli panele fotowoltaiczne montujemy na dachu musimy na nim przygotować konstrukcję wsporczą. Jeśli natomiast instalacja fotowoltaiczna nie będzie umieszczona na budynku to analogiczna konstrukcja musi zostać przymocowana do podłoża. Kolejnym krokiem jest rozłożenie okablowania. Musi się to odbyć w taki sposób, aby w trakcie wielu lat korzystania z paneli fotowoltaicznych nie doszło do sytuacji przerwania lub wypięcia kabli. Następnie w miejscu uzgodnionym z klientem montowany jest falownik. Montaż paneli słonecznych to ostatni etap wieńczący cały proces. Teraz pozostaje nam jedynie zgłoszenie naszej instalacji fotowoltaicznej do operatora energetycznego oraz wymiana przez niego licznika na dwukierunkowy i podpisanie umowy. Od tego momentu możemy korzystać z energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca, a montaż paneli fotowoltaicznych uznać za zakończony. JKT-Solar oferuje również montaż niezbędnych zabezpieczeń po stronie prądu zmiennego oraz stałego (AC/DC).

Montaż instalacji fotowoltaicznych - co dalej?

Należy pamiętać, że instalacje fotowoltaiczne potrzebują opieki po ich zamontowaniu na dachu budynku lub gruncie. W tym drugim przypadku konserwacja paneli fotowoltaicznych jest łatwiejsza i najczęściej można wykonać ją samemu. Przy panelach słonecznych na dachu również możemy wszystkie czynności wykonać samodzielnie, trzeba jednak pamiętać o własnym bezpieczeństwie i jeśli nie czujemy się pewnie lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce posiadamy własne ekipy serwisowe i własny serwis. Opiekujemy się klientem po etapie sprzedaży, wykonujemy przeglądy konserwacyjne zgodnie z tym co zalecają producenci urządzeń satysfakcjonujących efektów.

Zamów konsultacje ze specjalistą

Nasi specjaliści chętnie pomogą w dobraniu optymalnego rozwiązania, doradzą w kwestiach technicznych jak i również objaśnią zagadnienia związane z rozliczaniem energii, możliwości dofinansowania i nie tylko.

Darmowy
audyt Fotowoltaiczny

Zamów zupełnie bezpłatny audyt fotowoltaiczny, dzięki któremu dowiesz się jaka moc instalacji odpowiada Twoim potrzebom, z jakiej formy finansowania możesz skorzystać oraz która konfiguracja mikro-elektrowni będzie dla Ciebie najlepsza. 

Masz dodatkowe pytania?