Fotowoltaika Dla Firm

Dzięki fotowoltaice można zamienić darmową energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Stwierdzenie to – w dalszej perspektywie czasowej – musi oznaczać dla przedsiębiorcy zysk. W postaci tańszego prądu w gniazdku, czy faktu, że można magazynować ją w sieci. (oba przypadki – w sytuacji instalacji sieciowej ON-GRID).

Oszczędności W Biznesie

Dzięki fotowoltaice można zamienić darmową energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Stwierdzenie to – w dalszej perspektywie czasowej – musi oznaczać dla przedsiębiorcy zysk. W postaci tańszego prądu w gniazdku, czy faktu, że można magazynować ją w sieci. (oba przypadki – w sytuacji instalacji sieciowej ON-GRID).

Jak więc zabezpieczyć swoją działalność gospodarczą przed nieuchronną i niestety ale nieuniknioną – podwyżką cen? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w panele słoneczne. Instalacja fotowoltaiczna po początkowym okresie, który można traktować jako koszt dla przedsiębiorstwa okaże się znakomitym rozwiązaniem, które ma na celu zwiększenie oszczędności w firmie. Panele fotowoltaiczne  generujące prąd oraz odpowiednia moc instalacji pozwolą na ograniczenie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej, a tym samym zwiększeniem konkurencyjności.

Wybór Rodzaju Instalacji Fotowoltaicznej dla firmy

Instalacja sieciowa ON-GRID – to instalacja fotowoltaiczne połączona z publiczną siecią energetyczną. W najprostszych słowach sprowadza się do następujących faktów:

Instalacja OFF-GRID –  jest to instalacja na falowniku hybrydowym z akumulatorami co pozwala magazynować energię w akumulatorach do dalszego użytku. Warto o tym wspomnieć, w tym akapicie powyżej napisane jest zdanie – nie ma możliwości pobierania prądu z elektrowni, czy magazynowania nadwyżki energii co się kłóci z tym co napisałem wyżej. Jest możliwość magazynowania właśnie w akumulatorach / bankach energii.

Przedsiębiorców, którzy chcieliby zainwestować w instalację fotowoltaiczną, a jednocześnie nie wydawać w krótkim czasie znacznych środków – zachęcamy do zapoznania się ze specjalnie dopasowaną do nich propozycją leasingu.

Dlaczego Firma Powinna
Zainwestować W Fotowoltaikę?

Energia pozyskiwana z instalacji fotowoltaicznych zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników – zwłaszcza wśród wrażliwych na los środowiska właścicieli firm. Jak dużo zaoszczędzi dana firma – zależy przede wszystkim od wielkości instalacji i jej jakości. Dlatego tak ważnym jest indywidualne dobranie odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej do swoich wymogów. Odpowiednio zoptymalizowana tego typu inwestycja daje możliwość zapłacenia nawet 90% mniej za 1 MWh .

Niezaprzeczalną zaletą w przypadku inwestycji w fotowoltaikę jest również postrzeganie biznesu przez klientów. Coraz większa rzesza konsumentów zwraca uwagę na ekologię i ślad węglowy, który jest obecny w naszych produktach. Dotarcie do nich z informacją, że nasze przedsiębiorstwo produkuje zieloną energię przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych może dodatkowo zwiększyć atrakcyjność naszej oferty w ich oczach. Dzisiaj instalacje fotowoltaiczne to nie tylko wymierne korzyści finansowe ale również ważny element wizerunku firmy.

Fotowoltaika firmy - koszty

W porównaniu do instalacji fotowoltaicznej w budynku jednorodzinnym koszt budowy instalacji fotowoltaicznych w przedsiębiorstwach jest niższy jeśli weźmie się pod uwagę koszt jednego kilowata. Im większa instalacja fotowoltaiczna tym wychodzi to korzystniej ze względu na skalę . Inwestycja w fotowoltaikę może być traktowana jako środek trwały i jako taki podlega amortyzacji co dodatkowo zmniejsza koszty całej inwestycji. Konkretny wydatek uzależniony jest oczywiście od potrzeb danego przedsiębiorstwa, ale przyjmuje się, że aby tego rodzaju lokata kapitału miała sens instalacja fotowoltaiczna powinna mieć wydajność przynajmniej 10 kW.

Fotowoltaika dla firm - finansowanie

Tak jak w przypadki klientów indywidualnych tak i również firmy mogą skorzystać z szeregu programów, które ułatwią im finansowanie swojej własnej inwestycji w panele fotowoltaiczne. Polska jako członek Unii Europejskiej stara się o jak najszybsze zwiększenie udziału zielonej energii w miksie energetycznym. W 2021 roku szczególnie istotny jest program Energia Plus, który może przyjąć  formę pożyczki na instalację fotowoltaiczną w wysokości do 85% kosztów kwalifikowanych lub dotacji do 50% kosztów. Należy pamiętać, że korzystając z programów pomocowych musimy spełnić szereg wymogów dotyczących instalacji fotowoltaicznej i jako firma mamy mniejszą elastyczność dotyczącą wyboru poszczególnych podzespołów czy mocy instalacji. Niezależnie od tego fotowoltaika dla firmy zostanie sfinansowana z pomocą państwa czy nie należy zadbać przy montażu instalacji o wybór profesjonalnej firmy jak JKT Solar.

Zamów konsultacje ze specjalistą

Nasi specjaliści chętnie pomogą w dobraniu optymalnego rozwiązania, doradzą w kwestiach technicznych jak i również objaśnią zagadnienia związane z rozliczaniem energii, możliwości dofinansowania i nie tylko.

Darmowy
audyt Fotowoltaiczny

Zamów zupełnie bezpłatny audyt fotowoltaiczny, dzięki któremu dowiesz się jaka moc instalacji odpowiada Twoim potrzebom, z jakiej formy finansowania możesz skorzystać oraz która konfiguracja mikro-elektrowni będzie dla Ciebie najlepsza. 

Masz dodatkowe pytania?