Fotowoltaika Dla Firm

Dzięki fotowoltaice można zamienić darmową energię promieniowania słonecznego w prąd elektryczny. Stwierdzenie to – w dalszej perspektywie czasowej – musi oznaczać dla przedsiębiorcy zysk. W postaci tańszego prądu w gniazdku, czy faktu, że można magazynować ją w sieci. (oba przypadki – w sytuacji instalacji sieciowej ON-GRID).

Przedsiębiorca zyskuje na fotowoltaice także i dlatego, że czyni go ona niezależnym od dostaw energii (w przypadku instalacji sieciowej OFF-GRID). Znaczy to, że ewentualne braki, czy dłuższe przerwy w dostawie prądu nie pokrzyżują już jego biznesowych planów. Założenie paneli – owszem, to inwestycja. Zwraca się ona przez kilka lat. Ale właściciele firm są zgodni – w dalszej perspektywie czasowej fotowoltaika – to dla przedsiębiorcy czysty zysk.

Oszczędności W Biznesie

Dodatkowym argument jest fakt, że sprzedawcy energii aktywnie, z roku na rok podwyższają swoje ceny. Można być pewnym, że proces ten będzie się niezmiennie i nieodwracalnie pogłębiał. Wzrost opłat dotyka wszystkich. W głównej mierze odczuwają go jednak przedsiębiorcy. Warto nadmienić, że rynek cen energii nie jest regulowany przez URE (Urząd Regulacji Energetyki). Konsekwencją tego jest fakt, że bardzo często także i przedsiębiorca zmuszony jest podwyższyć ceny za oferowane przez siebie usługi, czy produkty.

Jak więc zabezpieczyć swoją działalność gospodarczą przed nieuchronną i niestety ale nieuniknioną – podwyżką cen? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w panele słoneczne.

Wybór Rodzaju Instalacji Fotowoltaicznej

Instalacja sieciowa ON-GRID – połączona z publiczną siecią energetyczną. W najprostszych słowach sprowadza się do następujących faktów:

Instalacja OFF-GRID – nie jest połączona z publiczną siecią energetyczną, a co za tym idzie – jest od niej zupełnie niezależna. Z jednej strony – nie ma możliwości pobierania prądu z elektrowni, czy magazynowania nadwyżki energii. Z drugiej zaś – czyni to danego przedsiębiorcę w pełni autonomicznym.

Przedsiębiorców, którzy chcieliby zainwestować w instalację fotowoltaiczną, a jednocześnie nie lokować w nią swoich pieniędzy – zachęcamy do zapoznania się ze specjalnie dopasowaną do nich propozycją leasingu

Dlaczego Firma Powinna
Zainwestować W Fotowoltaikę?

Energia pozyskiwana ze słońca zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników – zwłaszcza wśród wrażliwych na los środowiska właścicieli firm. Jak dużo zaoszczędzi dana firma – zależy przede wszystkim od wielkości instalacji i jej jakości. Dlatego tak ważnym jest indywidualne dobranie odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej do swoich wymogów. Odpowiednio zoptymalizowana tego typu inwestycja daje możliwość zapłacenia nawet 90% mniej za 1 MWh .

Zamów konsultacje ze specjalistą

Nasi specjaliści chętnie pomogą w dobraniu optymalnego rozwiązania, doradzą w kwestiach technicznych jak i również objaśnią zagadnienia związane z rozliczaniem energii, możliwości dofinansowania i nie tylko.

Darmowy
audyt Fotowoltaiczny

Zamów zupełnie bezpłatny audyt fotowoltaiczny, dzięki któremu dowiesz się jaka moc instalacji odpowiada Twoim potrzebom, z jakiej formy finansowania możesz skorzystać oraz która konfiguracja mikro-elektrowni będzie dla Ciebie najlepsza. 

Masz dodatkowe pytania?