Fotowoltaika Dla Sektora Rolniczego

Rolnictwo jest tym sektorem gospodarki, który zdecydowanie najbardziej zależy od słońca. Każdy rolnik wie, jak wielki wpływ na zbiory ma odpowiednie nasłonecznienie. Ważnym jednak jest, że promienie słoneczne mogą mieć wpływ nie tylko na wzrastanie plonów – mogą odbić się też pozytywnie na finansach danego gospodarstwa rolnego. Fotowoltaika jest wyborem, który zahamuje narastające wydatki za energię, a co za tym idzie pozwoli zachować danemu rolnikowi więcej pieniędzy w portfelu.

Dogodne Rozwiązania Dla Rolników

Żeby ułatwić rolnikom proces przejścia z energii z sieci – na tą pozyskiwaną ze słońca, sporządzony został szereg udogodnień. Warto pamiętać, że zgodnie z Ustawą o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617) przysługuje im aż 25 % zniżki kosztów inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Ponadto nadprodukcja, która nie zostaje zużyta jest magazynowana w sieci. 

Zachęcamy również rolników do zapoznania się z indywidualnie dobranymi do nich kredytami na fotowoltaikę. Jednym z nich jest oferta przygotowana przez BNP Paribas. Nie wymagana jest wpłata własna. Ponadto procedura przygotowywania wniosku jest skrócona i uproszczona do minimum. Oferta kierowana jest przede wszystkim do rolników. 

Jego cechy:

Wzrost Cen Za Prąd –
Jak Mu Przeciwdziałać?

Wartym podkreślenia argumentem za zainstalowaniem paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie rolnym jest całkowite, lub częściowe uniezależnienie się od dostaw energii. Inwestycja zwraca się w większości przypadków w przeciągu pięciu lat. W dalszej perspektywie czasowej oznacza to więc darmowy prąd i oszczędności przez cały rok.

Plusy – Dla Środowiska

Stan środowiska naturalnego ma ogromny wpływ na życie rolnika i sytuację panującą w gospodarstwach rolnych. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba świadomych tego rolników zainteresowana jest możliwością zainwestowania w baterie słoneczne.

Oprócz korzyści finansowych, zainstalowanie fotowoltaiki oferuje także zyski na innych płaszczyznach. Dbający o środowisko naturalne rolnik postrzegany jest więc bardzo dobrze: klienci chętniej sięgają po wytworzone przez niego lokalne i bio produkty. Sumując ze sobą wspomniane korzyści – gospodarstwo takie będzie miało więc bardzo wiele do zaoferowania na rynku.

Zamów konsultacje ze specjalistą

Nasi specjaliści chętnie pomogą w dobraniu optymalnego rozwiązania, doradzą w kwestiach technicznych jak i również objaśnią zagadnienia związane z rozliczaniem energii, możliwości dofinansowania i nie tylko.

Darmowy
audyt Fotowoltaiczny

Zamów zupełnie bezpłatny audyt fotowoltaiczny, dzięki któremu dowiesz się jaka moc instalacji odpowiada Twoim potrzebom, z jakiej formy finansowania możesz skorzystać oraz która konfiguracja mikro-elektrowni będzie dla Ciebie najlepsza. 

Masz dodatkowe pytania?